20 dobrej jakości stron do nauki języka angielskiego


Jeśli uczysz się języka, wspaniale jest się nim otaczać.


W tym wpisie przedstawię strony do nauki języka angielskiego, na których znajdziesz wiele przydatnych i przyjemnych materiałów. Podcasty, ćwiczenia, filmy, piosenki, jest w czym wybierać.
Nowe technologie umożliwiają zanurzenie się w języku i szkoda by było ich nie wykorzystać.

Jakie strony do nauki języka angielskiego polecam? 

 

Słowniki:


Świetnie sprawdza się Cambridge Dictionary

 

Dlaczego? Znajdziesz w nim przykładowe zdania z szukanymi słówkami i wyrażeniami, a słów najlepiej uczyć się kontekście. Słownik posiada bogaty zbiór słownictwa i wyrażeń, możliwość sprawdzenia wymowy. Zaletą jest to, że możesz wybrać tłumaczenie w wersji polski-angielski lub tylko angielski, wówczas pojawia się definicja po angielsku.


To dodatkowa zaleta dla osób na bardziej zaawansowanym poziomie.
Poza tym codziennie po prawej stronie ukazuje się słówko dnia.


Diki.pl

 

Zaletą tego słownika są obrazki odzwierciedlające znaczenie słów. Obok znajdziesz przydatne wyrażenia, przykładowe zdania i możesz także sprawdzić wymowę całych zdań, nie tylko szukanych słów. 

 

Strony do nauki angielskiego:


BBC Learning English

 

Znajdziesz tutaj materiały na różnych poziomach., np.:

 

The English We Speak


zawiera przydatne wyrażenia języka potocznego. 

 

6 Minute English to podcast dla osób na średnio zaawansowanym poziomie. Pod nagraniem znajduje się transkrypcja i przydatne słówka.


English Express to zbiór krótkich lekcji mowy potocznej dla początkujących.


 

TEDTalks należy do moich faworytów.


Wystąpienia specjalistów z różnych dziedzin pozwalają nie tylko na naukę angielskiego, lecz także na poszerzanie swojej wiedzy. Istnieje możliwość włączenia napisów, co dla niektórych osób jest ułatwieniem. Wystąpienia TED Talks są znane na całym świecie. Najpopularniejsze z nich mają miliony odsłon. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.


Najchętniej oglądane obejrzysz: (tu)


lyricstraining.com

 

Lubisz śpiewać? Zajrzyj na lyricstraining.com, gdzie możesz włączyć opcję karaoke o różnym stopniu trudności. 

Nauka języka z piosenek sprawia wielu osobom mnóstwo radości.


News in Levels 

 

Na News in Levels pojawiają się nowe informacje ze świata w trzech wersjach: 1, 2 i 3. Fajna jest opcja zaczynania od łatwiejszego poziomu, a potem czytania i słuchania tego samego tekstu w trudniejszej wersji.

 

Breaking News English

 

Strona do nauki angielskiego podobna do News in Levels wzbogacona o ćwiczenia, jednak moim zdaniem News in Levels wygrywa dzięki atrakcyjniejszej szacie graficznej, tematyce i ciekawszym informacjom. 

 

British Council

 

Znajdziesz tu bogaty zbiór ćwiczeń, słownictwo, teksty do czytania i słuchania na różnych poziomach. 

 

Podcasts In English

 

Strona zawiera mnóstwo podcastów na różnym poziomie zaawansowania. Jeśli interesujesz się językiem biznesowym, znajdziesz tu nagrania na tematy biznesowe. Niektóre materiały są płatne, ale z dużej ilości możesz korzystać bez opłat.


LearnEnglish with Papa Teach Me 

 

Interesujący kanał na YouTube. Obejrzysz na nim filmiki z wyjaśnionymi idiomami wzbogaconymi o rysunki, co sprawia, że łatwiej się je zapamiętuje. Filmy przedstawiają wyrażenia z mowy potocznej, poprawną wymowę, ciekawostki językowe.


Anglophenia

 

Dowcipny kanał na YouTube, na którym znajdziesz nagrania na najróżniejsze tematy związane z językiem angielskim oraz kulturą angielską.


Talk English

 

Strona do nauki angielskiego bogata w ćwiczenia i lekcje dopasowane do różnych poziomów.

 

Ello

 

Znajdziesz tu dialogi między osobami z różnych krajów w wersji audio, video i transkrypcje nagrania.


Voice Tube

 

Jeśli szukasz krótkich filmików, ta opcja może Ci się spodobać. To kopalnia nagrań dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Obok video pojawia się tekst, co ułatwia zrozumienie.


ESLBrains

 

zawiera ciekawe materiały stworzone na podstawie TED Talks i innych filmów. Istnieje możliwość wybrania filmów na konkretnym poziomie zaawansowania. Fajne źródło również dla nauczycieli angielskiego ze względu na gotowe lekcje na podstawie nagrań. 

 

Business Daily

 

Podcast dla osób na poziomie zaawansowanym. Poruszane tematy są ściśle związane ze światem biznesu. Nagrania trwają około 19 minut.


Polecam także inne podcasty BBC dopasowane do Twoich zainteresowań. Wybór audycji jest szeroki, a jakość nagrań na najwyższym poziomie. 

 

Dwie polskie strony do nauki angielskiego:


Po cudzemu - kanał na YouTube


Arlena Witt energicznie i z poczuciem humoru wyjaśnia zawiłości angielskiej fonetyki, uczy poprawnej wymowy i porusza inne tematy związane z angielskim. Arlena zwraca uwagę na najczęstsze błędy popełniane przez Polaków, co jest niezwykle przydatne.
Wzbogaca materiał kawałkami seriali i filmów, co pozwala szybciej zapamiętać słowa i użyć ich w kontekście

 

Gettin'English

 

Gettin' English jest polską stroną do nauki angielskiego. Znajdziesz na niej wiele przydatnego i urozmaiconego słownictwa. Współczesne przykłady, język biznesowy, mowa potoczna, gramatyka, idiomy.

  

Mam nadzieję, ze powyższe przykłady pomogą Ci doskonalić Twoje umiejętności języka angielskiego.

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz